ضریح مطهر امامزاده ابراهیم طجر سامن
ضریح مطهر امامزاده ابراهیم طجر سامن

امامزاده ابراهیم طجر سالانه پذیرای ۱۰ هزار زائر است

امامزاده ابراهیم طجر سامن سالانه پذیرای ۱۰ هزار زائر است

امامزاده ابراهیم طجر سامن

عضو هیات امنای امامزاده ابراهیم طجر سامن گفت: این امامزاده که یکی از چهار امامزاده شاخص استان است، سالیانه پذیرای بیش از ۱۰ هزار زائر است.

حجت الاسلام مهدی محمدی در بازدید اصحاب رسانه…

استان همدان از امامزاده ابراهیم طجر سامن افزود: تنها در دو روز ازروزهای سال در ۲۱ رمضان و ۲۸ صفر، بیش از ۱۰ الی ۱۵ هزار زائر برای زیارت وارد این امامزاده می شوند.

وی اظهار داشت: در این راستا، بسته های فرهنگی در قالب سی دی و کتاب بین زائران توزیع می شود و در کنار آن کتابخانه امامزاده نیز برای استفاده مفید زائران تجهیز شده است.

محمدی ادامه داد: در ۹۵ درصد از مناسبت های سال، برنامه های مختلف فرهنگی و مذهبی با شرکت مردم و اهالی روستا، در این امامزاده برگزار می شود و از مداحان و قاریان مجرب دعوت به عمل می آید.

وی از رشد قابل ملاحظه فعالیت های عمرانی امامزاده ابراهیم طجر سامن طی دو سال گذشته خبر داد و بیان داشت: آینه کاری امامزاده در مدت شش ماه با هزینه ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال به اتمام رسید.

عضو هیات امنای امامزاده ابراهیم طجر سامن نصب گلدسته های امامزاده، کاشی کاری گلدسته ها، محوطه سازی امامزاده، نصب ۸۰ پروژکتور در محوطه امامزاده و تامین آب آشامیدنی امامزاده را از دیگر اقدامات برشمرد.

حجت الاسلام محمدی افزود: حدود دو میلیارد ریال برای احداث کارهای عمرانی این امامزاده تاکنون هزینه شده است.

وی احداث زائر سرای امامزاده ابراهیم طجر سامن را یکی از مهمترین اقدامات آینده عنوان کرد و گفت: برای ساخت این زائر سرا، حدود پنج میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

وی احداث حسینیه اطراف امامزاده، ادامه محوطه سازی و ساخت پارکینگ را نیز از دیگر برنامه های در دست اقدام برشمرد و اظهار داشت: در حال حاضر، زمین پارکینگ توسط واقفان تهیه شده و برای ساخت، کمک های مردمی و خیران مورد نیاز است.

محمدی با بیان اینکه ضریح مطهر امامزاده ابراهیم طجر سامن حدود ۵۰ سال قدمت دارد، تصریح کرد: بر این اساس، برای تعویض ضریح امامزاده، حدود ۶۰۰ میلیون ریال هزینه پیش بینی شده که یکی از اقدامات ما در سال جاری است.

وی از درآمد ۷۰ میلیون ریالی امامزاده ابراهیم طجر سامن در سال خبر داد و گفت: این درآمد صرف کارهای فرهنگی، مذهبی و عمرانی خود امامزاده می شود.

محمدی همچنین خاطرنشان کرد: این امامزاده علاوه بر اینکه محل زیارت زائران بسیاری است، با وجود قنات پرآب در اطراف امامزاده، زمینه تفریحی و توریستی لازم را برای جذب زائران فراهم کرده است.

وی اضافه کرد: آستان مقدس امامزاده ابراهیم طجر سامن بر اساس شجره نامه، با چهار واسطه به امام جعفر صادق(ع) برمی گردد و از نوادگان این امام بزرگوار است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.