ضریح مطهر امامزاده ابراهیم طجر سامن
ضریح مطهر امامزاده ابراهیم طجر سامن

امسال ضریح امام‌زاده ابراهیم طجر تعویض می‌شود

امسال

ضریح امام‌زاده ابراهیم طجر سامن تعویض می‌شود

ضریح امامزاده ابراهیم طجر سامن

عضو هیئت امنای امام‌زاده ابراهیم طجر سامن گفت: ضریح امام‌زاده ابراهیم طجر سامن امسال تعویض می‌شود.

حجت‌الاسلام مهدی محمدی در بازدید اصحاب رسانه استان همدان از امام‌زاده ابراهیم طجر سامن اظهار داشت: آستان مقدس امام‌زاده ابراهیم طجر سامن بر اساس شجره‌نامه، با چهار واسطه به امام جعفر صادق(ع) برمی‌گردد و از نوادگان این امام بزرگوار است.

وی با بیان این که همه ساله این امام‌زاده پذیرای زائران زیادی از مناطق و شهرهای مختلف است، افزود: این امام‌زاده یکی از چهار امام‌زاده شاخص استان است و تنها در دو روز از روزهای ۲۱ رمضان و ۲۸ صفر، بیش از ۱۰ الی ۱۵ هزار زائر برای زیارت وارد امام‌زاده می‌شوند و ۹۵ درصد از مناسبت‌های سال و برنامه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی با شرکت مردم و اهالی روستا، در این امام‌زاده برگزار….

می‌شود و از مداحان و قاریان مجرب در این برنامه‌ها دعوت به عمل می آید.

عضو هیئت امنای امام‌زاده ابراهیم طجر سامن اظهار داشت: بسته‌های فرهنگی در قالب سی دی و کتاب بین زائران توزیع می‌شود و در کنار آن کتابخانه امام‌زاده نیز برای استفاده زائران تجهیز شده است.

وی گفت: طی دو سال اخیر رشد قابل ملاحظه فعالیت‌های عمرانی امام‌زاده ابراهیم طجر سامن صورت گرفته و آینه‌کاری امام‌زاده طی مدت شش ماه با هزینه‌ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال به اتمام رسیده است. 

وی نصب گلدسته‌های امام‌زاده، کاشی‌کاری گلدسته‌ها، محوطه‌سازی‌ امام‌زاده، تأمین آب آشامیدنی امام‌زاده‌ و نصب ۸۰ پروژکتور در محوطه را از دیگر اقدامات انجام گرفته در این مکان برشمرد و گفت: حدود ۲ میلیارد ریال برای احداث کارهای عمرانی این امام‌زاده تاکنون هزینه شده است.

محمدی از احداث زائرسرای امام‌زاده ابراهیم طجر سامن در آینده‌ای نزدیک خبر داد و ابراز داشت: در حدود ۵ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت این زائرسرا مورد نیاز است.

وی احداث حسینیه در اطراف امام‌زاده، ادامه محوطه‌سازی و ساخت پارکینگ را نیز از دیگر برنامه های آینده در این مکان برشمرد و گفت: در حال حاضر، زمین پارکینگ توسط واقفان تهیه شده و برای ساخت کمک‌های مردمی و خیران مورد نیاز است.

عضو هیئت امنای امام‌زاده ابراهیم طجر سامن با بیان اینکه ضریح مطهر امام‌زاده حدود ۵۰ سال قدمت دارد، تصریح کرد: بر اساس نظر اوقاف برای تعویض ضریح امام‌زاده حدود ۶۰۰ میلیون ریال هزینه پیش‌بینی شده که در سال جاری این ضریح مطهر تعویض می‌شود.

وی درآمد سالانه این امام‌زاده را ۷۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: این درآمد صرف کارهای فرهنگی، مذهبی و عمرانی امام‌زاده می‌شود.

محمدی در پایان گفت: این امام‌زاده علاوه بر اینکه محل زیارت زائران بسیاری است و در نزدیکی قنات واقع شده و علاوه بر مکان زیارتی، مکانی تفریحی توریستی نیز محسوب می‌شود.

 

منبع خبر: اداره اوقاف همدان

۳ نظرات

  1. السلام علیک یا امامزاده ابراهیم (ع)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.