برگزاری مراسم جشن و سرور میلاد پیامبر اکرم (ص) در شهر سامن

 امسال نیز به همت شهرداری و شورای شهر سامن شاهد برگزاری جشن بزرگ میلاد فخر کائنات حضرت محمد مصطفی (ص) و سلاله پاکش امام جعفر صادق (ع) بود با این تفاوت که این جشن در مسجد جامع و با حضور خطیب سخنران حضرت حجت الاسلام والمسلیمن حاج آقا آزادیخواه رئیس محترم اداره نخبگان تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و جمع کثیری از از مردم مومن و متدین ، خانواده معظم شهداء و ایثارگران ، علمای گرانقدر و مسئولان ارجمند برگزار گردید.

در ابتدای جلسه شهردار سامن ضمن عرض تبریک ایام از اجرای برنامه گسترده شهرداری و شورای شهر در حوزه فرهنگی و اجتماعی خبر داد و اشاره ای به پیشینه سامن در مسائل اجتماعی نمود و از همکاری امام جمعه محترم ، بخشدار محترم سامن ، شورای محترم شهر و پرسنل خدوم و زحمتکش شهرداری قدردانی نمود.

سخنران محترم ، حضرت حجت الاسلام حاج آقا آزادیخواه در این مراسم با برشمردن خصایل پیامبر اکرم(ص) فرمود : خداوند متعال در قرآن پیامبر را الگو معرفی کرده است.

آزادیخواه تصریح کرد : ایشان اخلاق و رفتار و عبادتش برای ما سرمشق است زیرا در تواضع هیچ کس مانند ایشان نبود. وی در ادامه دیگر خصلتهای شایسته پیامبر را برشمرد و به آیاتی از قرآن در این خصوص اشاره کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد : اخلاق امام جعفر صادق (ع) نیز مانند جد بزرگوارش بود و آنچه امروز شیعه از معارف بسیار غنی و ارزشمند دارد برگرفته از علم امام جعفر صادق (ع) است و همه ما باید در این ایام ولادت با رسول خدا و امام جعفر صادق (ع) عهد ببندیم و پیروان خوبی برای ایشان باشیم.

مدیحه سرایی و مولودی خوانی از دیگر برنامه های این آیین باشکوه بود.

در پایان مراسم تعدادی جایزه برای مردم حاضر در جشن نظر گرفته شده بود که به قید قرعه به تعدادی از شرکت کنندگان اهدا گردید.

                                                                                        روابط عمومی شهرداری سامن

DSC017299 DSC01821 DSC01741 DSC01756 DSC01792 DSC01794 DSC01800 DSC01822 DSC01824 DSC01826

از این مطلب بازدید کنید

شهادت امام جعفر صادق(ع)

              این ماتمى که چشم ملائک ز خون ترست   …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.