ششمین یادواره ۴۴ شهید قهرمان و سر افراز شهرسامن

همزمان با سالروز رحلت پیامبر مکرم اسلام (ص) و دو سلاله پاکش امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) ششمین یادواره ۴۴ شهید قهرمان شهر سامن در محل مسجد جامع شهر با همت دوستداران شهداء و مسئولین دلسوز شهر برگزار گردید . درابتدا پس از تلاوت قرآن و حاکم شدن روح ملکوتی در مجلس امام جمعه محترم ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری آل الله (ع) به محضر آقا امام زمان (ع)و همه مدعوین حاضر از تمام کسانیکه در برگزاری یادواره کمک کرده بودند تشکر کرد و از حضور مهمانان عزیز شهداء و حضور نماینده ولی فقیه در استان حضرت آیت الله محمدی قدر دانی نمودند .

مجلس با سخنرانی حضرت آیت اله محمدی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان و با حضور خانواده های معظم شهداء ، مسئولین شهر و استان و مردم مؤمن و شهید پرور کهن شهر سامن و روستاهای اطراف برگزار شد.

حضرت آیت اله محمدی یبان کردند: رسول گرامی اسلام دائماً در حال مقابله با کفار و معاندین بود ، تا جائیکه با دعوت فراگیر به اسلام مردم را از جهالت خارج نمود و در این مسیر یاران و بزرگانی تربیت نمود که در تاریخ به یاد همه انسان ها ماندگار شدند.

ایشان با اشاره به دشمنی ها و کینه توزی های بسیاری که نسبت به پیامبر اسلام از جانب مخالفان دین مبین اسلام صورت می پذیرفت، تصریح کرد : دنیا در طول حیات خود انسان هایی به بزرگواری پیامبر و خاندان ایشان ندید و از نسل گهر بار ایشان انوار درخشان خداوند در روی زمین پدیدار گشت که مایه فخر و مباهات مسلمانان است .

وی در ادامه حرکت ضد طاغوتی امام راحل در بنای نظام شکوهمند جمهوری اسلامی را امری حیاتی در مسیر دین اسلام دانست و تصریح کرد : در این راه شهدای گلگون کفن کشور عزیزمان با نثار خون پاکشان انقلاب اسلامی را زنده نگه داشته اند.

وی با اشاره به فرمایش رسول اکرم در لحظات پایانی عمر مبارک شان در مورد مقام امام حسن (ع) و امام حسین (ع) بعنوان شهدای راه اسلام ادامه داد : شهید و شهادت از هدایای آسمانی پیامبر به امت اسلام است که باید در تبیین ارزش ها و آثار این مفهوم عمیق آسمانی تمام تلاش خود را صورت دهیم .

در ادامه  مداحان اهل بیت در رسای پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) و امام حسن مجتبی (ع) و شهداء عزیرمداحی و نوحه سرائی کردند و در پایان ضمن پذیرائی و تقدیم بسته فرهنگی به کلیه شرکت کنندگان کلیه مهمانان را دعوت به بازدید از نمایشگاه کتاب که به همین منظور تدارک دیده شده بود دعوت نمورند

20141221_190144 DSC01500 DSC01502 DSC01503 DSC01506 DSC01508

از این مطلب بازدید کنید

تصاویر یادگاری از دوستانی که به عهد خود با خدا وفا کردند

دانلود عکس مشخصات از سمت چپ عبارتند از: شهید عباس کبیری- شهید محمد رضا ترابی- …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.