تصفیه‌خانه ناحیه صنعتی سامن فروردین‌ماه ۹۴ به بهره‌برداری می‌رسد

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل شهرک‌های صنعتی همدان گفت : تصفیه‌‌خانه شهرک صنعتی سامن با ظرفیت ۱۵۰ مترمکعب و ۱۲ هزار متر مربع در مرحله گودبرداری است و تا پایان فروردین‌ماه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، کیوان گردان در آئین کلنگ زنی تصفیه خانه فاضلاب ناحیه صنعتی سامن که در واحد تولیدی شایان سام ملایر برگزار شد، اظهار کرد: این تصفیه‌ خانه با اعتباری بیش از ۲۰ میلیارد ریال به منظور رفع مشکلات این ناحیه صنعتی در بحث دفع بهداشتی پساب واحدها ساخته می‌ شود.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی همدان با بیان اینکه این پروژه یکی از مشکلات مهم واحدهای صنعتی ناحیه سامن را حل می‌کند، افزود: این تصفیه‌ خانه با ظرفیت ۱۵۰ مترمکعب و ۱۲ هزار متر ربع در مرحله گودبرداری است و بنا بر دستور استاندار تا پایان فروردین سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تصریح کرد: با اجرای این پروژه میزان آلایندگی دی اکسید کربن تولیدی واحدهای صنعتی از ۲ هزار به ۲۰۰ می رسد که بر این اساس آلایندگی این ناحیه صنعتی در حد کشاورزی است.

انجام خدمات شهری در سامن مغفول مانده است

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه شهر سامن دارای مردمی فرهیخته، سخت‌کوش و فرهنگی است، اظهار کرد: سامن قریب ۵۵ سال است که شهرداری دارد اما به سبب عوامل مختلف متناسب با شأن خود رشد نکرده و عقب مانده است.

احمد آریایی‌نژاد اجرای تصفیه خانه فاضلاب ناحیه صنعتی سامن را از بزرگترین مطالبات مردم برشمرد و افزود: امسال باید با تلاش و مدیریت جهادی مسئولان و مردم باید مافاد این عقب ماندگی جبران شود و بتوانیم به بخشی از مطالبات مردم پاسخ دهیم.

شهر زیرزمینی سامن نیازمند توجه مسئولان میراث فرهنگی

علی نعمت چاردولی نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: شهر سامن از سمت جنوب کشور پیشانی استان همدان به شمار می آید و با توجه به قدمت و پیشینه ای که دارد حق سامن بیش از این است.

وی تصریح کرد: شهر زیرزمینی سامن سالیان سال است که مهجور مانده و حتی راه ورودی آن نیز درست نشده است در حالی که با اتمام عملیات کاوش می تواند زمینه رونق گردشگری در این شهر شود.

وی خواستار توجه استاندار و دیگر مسئولان استان به توسعه صنعتی شهرستان ملایر شد و تقویت و راه‌اندازی صنایع تبدیلی را در راستای افزایش اشتغال و رفع بیکاری جوانان موثر دانست.

از این مطلب بازدید کنید

سرنوشت اشکانیان در شهر سامن از استان همدان!

بزرگترین شهر دستکند و زیرزمینی ایران نام گرفته است، شهری که تاکنون ۶۰ اسکلت دارای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.