بهره‌مندی تعدادی از روستاهای بخش سامن از نعمت گاز

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر از بهره‌مندی ۹۳ درصدی جمعیت روستایی ملایر از نعمت گاز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ملایر مصطفی آزادبخت ظهر امروز در در مراسم افتتاح گازرسانی به روستاهای بخش سامن با بیان اینکه تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی توجهی به مناطق محروم و روستاهای دور افتاد نمی‌شد، افزود: امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران همه روستاها و مناطق محروم کشور از امکانات اولیه بهره‌مند هستند.

وی با اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توجه به مناطق محروم بلافاصله آغاز شد، افزود: خدمات‌رسانی در بخش‌های آب‌، برق و گاز به‌عنوان اولویت‌های اولیه در روستاها در دستور کار قرار گرفت.

فرماندار ویژه ملایر بیان کرد: در این راستا نیز با تلاش‌های مسئولان در ملایر بیشتر روستاهای این شهرستان از امکانات لازم بهره‌مند هستند.

وی گفت: در حال حاضر ۹۳ درصد از جمعیت روستایی شهرستان ملایر از نعمت گاز بهره‌مند بوده و ۱۴۵ روستا دارای گاز است.

آزادبخت  یادآور شد: مابقی نیز روستاهای کوچکی هستند که در آینده صاحب نعمت گاز خواهند شد.

وی با اشاره به این که یکی از سیاست‌های دولت خدمت‌رسانی و ایجاد امکانات به روستاها برای جلوگیری از مهاجرت به شهرهاست اضافه کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان با خسارت هزار میلیارد دلاری در جنگ تحمیلی مانع این خدمت‌رسانی به مردم شدند.

آزادبخت در ادامه به وجود تحریم‌ها و محاصره اقتصادی کشور توسط دشمنان نظام اشاره کرد و افزود: این مسئله به عنوان یک جنگ اصلی دشمن با ملت ایران، باعث بلوکه شدن بودجه‌های ایران در خارج از کشور شده است.

وی ابراز داشت: اگر این بودجه‌ها در اختیار کشور باشد آبادانی تمامی مناطق به خوبی انجام می‌شود، اما دشمنان دلارهای ایران را نگاه داشته‌اند تا خدمت‌رسانی به مردم انجام نشود.

فرماندار ملایر در ادامه ضمن تقدیر از حضور پر شور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: این حضور بار دیگر همه نقشه‌های دشمن را در هم شکست و نشان داد که ملت ایران به پشتیبانی از ولایت و نظام ایستاده است.

وی یادآور شد: گازرسانی به پنج روستای بخش سامن شهرستان ملایر امروز آغاز می‌شود و اعتبار هزینه شده برای این تعداد گاز رسانی ۲ میلیارد و ۳۹۸ میلیون تومان است.

در ادامه  این مراسم پروژه گازرسانی به روستای انجیره با ۴۰ خانوار و ۴۰ انشعاب گاز با اعتبار ۱۷۶ میلیون تومان افتتاح شد.

همچنین گازرسانی به روستای «چشمه ساران» با اعتبار ۲۲۰ میلیون تومان با ۴۰ انشعاب برای ۴۳ خانوار انجام شد.

گازرسانی به روستای «زاغه انوج» با ۳۷ انشعاب برای ۳۹ خانوار با اعتبار ۱۵۴ میلیون تومان نیز به بهره‌برداری رسید.

گازرسانی به روستای بهاره با ۳۹۷ خانوار و ۳۰۰ انشعاب گاز با اعتبار یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان نیز پروژه دیگری بود که امروز به بهره‌برداری رسید.

همچنین گازرسانی به روستای «علیمرادخواه» با ۱۱۵ خانوار و ۱۰۰ انشعاب گاز با اعتبار ۵۲۸ میلیون تومان از دیگر طرح‌های افتتاحی در بخش سامن ملایر بود.

 

از این مطلب بازدید کنید

سرنوشت اشکانیان در شهر سامن از استان همدان!

بزرگترین شهر دستکند و زیرزمینی ایران نام گرفته است، شهری که تاکنون ۶۰ اسکلت دارای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.