افتتاح آسایشگاه سالمندان سامن

 

 امروز(سه شنبه) به مناسبت بزرگداشت ایامه الله دهه مبارکه فجر انقلاب ، سومین مرکز سالمندان استان همدان با عنوان ˈمهر مادران امیدوارˈ در سامن ملایر افتتاح شد و بسیاری ازمادران سالمند را به مکانی امن برای آسایش امیدوار کرد.

 مدیرکل  محترم بهزیستی استان همدان روز سه شنبه در آیینی به همین منظور باحضور  امام جمعه محترم شهر سامن ،استاندار همدان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی،گفت:این مرکز سومین مرکز نگهداری از سالمندان استان است که با اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی توسط یک فرد خیر سامنی بنام سیدˈحمید طباطباییˈاحداث شده و افراد خیر دیگری چون آقایان سعید پور، خاکباز و حسین قلی در تجهیز این مرکز همت گماشته اند.

ˈمهدی سماواتیˈاظهار داشت:این مرکز ظرفیت نگهداری ۵۰ سالمند خانم را دارد که در صورت حمایت های مردمی می توان ظرفیت آن را تا صد نفر افزایش داد.

وی ادامه داد:این مرکز در زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع با زیر بنای ۱۳۰۰متر مربع  احداث شده و در حال حاضر ۱۵ نفر در آن مشغول به فعالیت هستند.

وی اضافه کرد: بیش از ۳۳۰ نفر سالمند در سه مرکز شبانه روزی استان همدان تحت مراقبت های خدماتی و رفاهی هستند که از این تعداد ۲۵۰نفر در دو مرکز شبانه روزی سالمندان ملایر نگهداری می شوند.

وی افزود:در همدان طبق آمارهای موجود ۱۷۰ هزار سالمند و در ملایر ۲۷ هزار سالمند زندگی می کنند که ۱۴ هزار نفر خانم و ۱۳ هزار نفر آقا هستند.

وی گفت:بیش از دو هزارنفر از سالمندان از طرف بهزیستی همدان در قالب طرح هایی چون مراقبت از سالمندان در منزل و اعزام تیم پزشکی به منازل حمایت می شوند.

وی همچنین خواستار راه اندازی انجمن های خاص سالمندان با توجه به جایگاه ویژه خیرین در ملایر شد و گفت:نیاز است خیرین حمایت های خود را در قسمت های دیگر این سازمان نیز ارائه کنند

در ادامه برادر سید هادی حسینی به نمایندگی ار خیر محترم  سید حمید طباطبائی ضمن تشکر از حضور استاندار محترم و کلیه مدعوین مراحل ساخت و تجهیز مرکز را گزارش و از مسؤلین محترم و خیرین دلسوز تجهیز کامل مرکز راخواهان شدند. 

 

DSC01377 DSC01378 DSC01379 DSC01380

از این مطلب بازدید کنید

سرنوشت اشکانیان در شهر سامن از استان همدان!

بزرگترین شهر دستکند و زیرزمینی ایران نام گرفته است، شهری که تاکنون ۶۰ اسکلت دارای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.