خطبه های نماز جمعه

نماز جمعه این هفته توسط امام جمعه محترم حضرت حجه الاسلام والمسلمین طباطبائی با توصیه به تقوای الهی ایراد گردید ایشان فرارسیدن میلاد مسعود نبی مکرم اسلام حضرت رسول اکرم (ص) ، روز اخلاق و مهرورزی و نیز میلاد خجسته ی حضرت امام جعفر صادق (ع) موسس مذهب جعفری را محضر همه ی عاشقان و محبان و شیفتگان آن حضرت تبریک و تهنیت گفتند. و ضمن توصیه به اتحاد و وحدت بین برادران اهل تسنن و تشیع  محاسن وحدت بین مسلمین را در مقابل مستکبرین عالم برشمردند.

در ادامه به تعدادی از معجزاتی که هنگام ولادت پیامبر اکرم(ص) آشکار شد، اشاره کرده و گفتند : که از جمله معجزات  می توان به محروم شدن ابلیس از ورود به آسمان های هفتگانه، شکستن تمامی بت ها در بتکده، شکستن ایوان کسری، روان شدن آب در سرزمین خشک سماوه، خاموش شدن آتشکده فارس پس از هزار سال و …

ایشان گفتند که  پیامبر اعظم(ص) به دلیل داشتن «خُلقٍ عَظیم و رَحمَهٌ لِلعَالَمین نمونه و الگوی مکارم اخلاقى براى تمام انسان ها در تمام دوران ها بوده است. آن حضرت به عنوان بهترین و کامل ترین اسوه ی راستین بشریّت، نسبت به تمام مردم بسیار دلسوز، صمیمی و مهربان بود. در راستای متخلق بودن به اخلاق و کردار کریمانه بود که حضرت در طول ۲۳ سال نبوت توانست، دل های گمراه بسیاری را شیفته مکتب اسلام کند.

وی امین بودن ، راستگویی ، صبوری ، درست کرداری ، خوش سخن بودن ، پاکدامنی ، رعایت بهداشت و نظافت ، شجاعت ، صراحت در لحن ، بخشندگی و … از مهمترین ویژگی های اخلاق شخصی پیامبر (ص) دانست .

خطبه دوم

ضمن توصیه به تقوای الهی به مناسبت های این ایام اشاراتی داشتند

۱- ضمن تبریک هفته وحدت با تاکید بر اینکه وجود تفرقه و اختلاف بین مسلمانان سبب تسلط دشمنان بر مسلمانان می شود، تصریح کرد: وحدت جهان اسلام سبب خنثی شدن توطئه های استکبار می شود که ملت ولایت مدار ایران اسلامی در صحنه های مختلف نظام اسلامی نشان دادند که همواره در کنار یکدیگر بوده و هستند.ایشان با بیان اینکه اهل تسنن و تشیع با اتکا به نقاط مشترک خود دشمنان را مایوس می کنند، تاکید کرد: این اتحاد و همدلی سبب می شود تا دشمن نتواند از این مسیر به مسلمانان لطمه وارد کند.

۲- وی به مناسبت های هفته از جمله ۲۷ دی ماه سالروز شهادت حجت الاسلام سید مجتبی نواب صفوی ، طهماسبی ، واحدی و ذوالقدر از فدائیان اسلام در سال ۱۳۳۴ به دست عمال رژیم پهلوی و همچنین سالروز شهادت حجت الاسلام سید مهدی حکیم به دست عوامل مزدور رژیم بعث عراق در سال ۱۳۶۶ اشاره کرد.
وی افزود: خون این شهدا زمینه گسترش اسلام و انقلاب اسلامی و بیداری مردم مسلمان و آزاده کشورهای جهان را در پی داشت که سرانجام بسیاری از حاکمان جبار این کشورها را به زباله دانی تاریخ فرستاد .

 ۳- مرگ شارون لحظه ای تاریخی برای ملت فلسطین و مسلمانان جهان بوده است. ملت فلسطین و آزادیخواهان جهان با مرگ جنایتکاری که دستش به خون مردم و رهبران فلسطین آغشته شده لحظات تاریخی را گذراندند .

 DSC01352 DSC01353 DSC01354 DSC01355 DSC01356 DSC01357 DSC01358 DSC01359

 

از این مطلب بازدید کنید

خطبه های نماز جمعه سامن

نماز جمعه این هفته توسط امام جمعه محترم حضرت حجه الاسلام والمسلمین طباطبائی با توصیه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.