سامن رتبه اول تولید عسل در شهرستان ملایر

80910119-5208928ظرفیت تولید عسل در ملایر به ۵۰۰ تن رسید
ملایر-ایرنا-مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر گفت: این شهرستان سالانه ظرفیت تولید ۵۰۰ تن عسل را دارد که این میزان تولید در سال جاری محقق شده است.
ˈنبی الله احمدیˈ روزسه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در حال حاضر، بیش از ۴۷ هزار کندوی عسل در این شهرستان وجود دارد که به طور میانگین از هر کندو ۱۰ کیلوگرم عسل تولید می شود.

وی اظهار داشت: منطقه سامن بیشترین میزان تولید عسل در این شهرستان را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: ملایر از نظر میزان تولید عسل، رتبه نخست استان همدان را دارد که بیش از نیمی از عسل تولید شده در خارج از شهرستان به مصرف می رسد.

احمدی بیان داشت: سال گذشته ۴۰ هزار کندوی عسل در ملایر وجود داشت که امسال علی رغم مساعد نبودن آب و هوا، تعداد کندوهای عسل در این شهرستان به بیش از ۴۷ هزار کندو افزایش یافت.

وی افزود: ۵۰ درصد از میزان عسل تولید شده در خود شهرستان مصرف می شود که منطقه سامن دارای مرغوبترین نوع عسل است.

مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر همچنین ظرفیت تولید سالیانه مرغ در این شهرستان را ۱۱ هزارو ۲۰۰ تن و تخم مرغ را هفت هزارو ۳۰۰ تن با ۱۳ واحد تخم گذار عنوان کرد و اظهار داشت: ملایر رتبه نخست استان را در تولید مرغ و تخم مرغ دارد.

احمدی از ظرفیت تولید سالیانه شش هزارو ۵۰۰ تن گوشت قرمز و ۶۵ هزار تن شیر در این شهرستان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال میزان تولید شیر در این شهرستان به بیش از ۷۰ هزار تن برسد.

وی خاطرنشان کرد: این شهرستان همچنین ظرفیت تولید ۵۳۰ تن انواع ماهی را در سال دارد که هم اکنون ۶۶ واحد پرورش ماهی گرم آبی و سرد آبی در ملایر فعال است.

وی ادامه داد: ملایر در تولید پنج محصول انگور، عسل، تخم مرغ، مرغ و بادام دارای ظرفیت بسیار خوبی در استان است که امسال به دلیل سرمازدگی، گرمازدگی، افت آبهای سطحی و زیرزمینی، کاهش آب قنوات، میزان تولید این محصولات تا حدودی کاهش یافته است.

از این مطلب بازدید کنید

سرنوشت اشکانیان در شهر سامن از استان همدان!

بزرگترین شهر دستکند و زیرزمینی ایران نام گرفته است، شهری که تاکنون ۶۰ اسکلت دارای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.