لزوم اختصاص اعتبارات لازم برای ادامه کاوش در شهر زیرزمینی سامن

IMG01470858به گزارش خبرنگار مهر محمدرضا بشری صبح چهارشنبه در کمیته برنامه ریزی شهرستان ملایر با اشاره به اینکه توجه به آثار باستانی و نگهداری و مرمت این آثار به عنوان هویت و تاریخ یک کشور نیازمند حمایت است گفت: شهرستان ملایر به دلیل داشتن آثار باستانی بسیاری که دارد یکی از شهرستانهای مطرح در استان و کشور در این زمینه است.

وی از وجود ۳۸۷ اثر باستانی و گردشگری در این شهرستان خبر داد و افزود: از این تعداد ۱۷۸ اثر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

وی بیان داشت: دو اثر مهم ارگ باستانی نوشیجان که قدمتی چند هزار ساله دارد و همچنین شهر زیرزمینی سامن در فهرست ثبت در آثار جهانی هستند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر نیز بر لزوم اختصاص اعتبارات لازم برای ادامه کاوش در شهر زیرزمینی سامن تاکید کرد و گفت: اگر اعتبارات لازم در این راستا تخصیص پیدا کند هرچه سریعتر فاز اول این مجموعه برای دیدن عموم و گردشگران آماده خواهد شد.

بشری در ادامه گفت: آثار باستانی شهرستان برای احیا و مرمت و بازسازی نیاز به حمایت های مالی دارند.

وی بیان داشت: از جمله آثار نیاز به مرمت یخچال میرفتاح، بازار ملایر و خانه مصدقی است که امیدواریم در این زمینه نیز اعتبارات لازم به اداره میراث  فرهنگی شهرستان اختصاص پیدا کند.

از این مطلب بازدید کنید

آغاز کاوش‌های جدید در شهر زیرزمینی سامن

سرپرست کاوش شهر زیرزمینی سامن در همدان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس میراث فرهنگی خبرگزاری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.