خطبه های نماز جمعه

نماز جمعه این هفته توسط امام جمعه محترم حضرت حجه الاسلام والمسلمین سید حسین طباطبایی ایراد گردید ایشان در خطبه اول ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی  اشاره ای به نعمت های بی شمار الهی کرده و بیان داشتند گردن نهادن به تقدیر و قضای الهی یکنوع سپاسگزاری و تشکر از نعمت های خداست و تقوا و پرهیزگاری نهایت سپاسگزاری خداوند است و درب هرگونه توبه را بسوی او باز می کند. وی در ادامه ضمن تسلیت سالروز رحلت حضرت خدیجه کبری (س)  به نحوه ی آشنایی پیامبر (ص) و ازدواج آنها و ایثارگری های حضرت  خدیجه (س) برای گسترش اسلام نکات ارزنده ای بیان داشتند ویکی از دلایل ازدواج حضرت خدیجه(س)  با رسول اکرم (ص) امانتداری و تقوی پیامبر (ص) ذکر نمودند  باتوجه به اینکه حضرت خدیجه(س) ثروتمند ترین زن عرب بود و از نظر سنی از پیامبر (ص) بزرگتر بود ولی ازدواجی پر ثمر بود و یکی از ثمره های آن تولد حضرت فاطمه زهراء (س) بود  در تاریخ نقل شده که تازمانیکه حضرت خدیجه (س) زنده بود رسول اکرم (ص) ازداوجی نداشتند. ودر ادامه به خانوادها جهت ازدواج آسان  فرزندانشان توصیه هایی نمودند.

در خطبه دوم

ضمن تبریک فرا رسیدن ایام تولد امام حسن مجتبی (ع) و فرا رسیدن هفته اطعام مساکین از مردم خواستند که فرصت را مغتنم شمرده ودر این ماه مبارک رمضان که مزه گرسنگی را بیشتر درک می کنند برای آخرت خود توشه ای بفرستند و اطعام مستمندان را فراموش نکنند . در ادامه اشاره به تاکید سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با دولت دهم و تاکید معظم له بر بیان نکات مثبت و چشمگیر دولت اشاره و از تلاش دولتمردان در اجرای طرحهای مثبت تشکر و قدر دانی نمودند و آرزو کردن که نکات ضعف در دولت بعدی مرتفع شود . در ادامه اشاره به  تاکید مقام عظمای ولایت به قاریان و حافظان قرآن داشتند و توصیه کردند که ماه نزول قرآن را غنیمت دانسته و در جلسات تلاوت روزانه یکجزء قرآن که در سطح شهر در دو مسجد برگزار می شود شرکت وبهره مند شوند.

DSC01147 DSC01146

 

از این مطلب بازدید کنید

خطبه های نماز جمعه سامن

نماز جمعه این هفته توسط امام جمعه محترم حضرت حجه الاسلام والمسلمین طبا طبائی با …

یک نظر

  1. از امام جمعه محترم شهر سامن تقاضا می کنم تا نسبت به ایجاد یک وب سایت اقدام فرمایند تا همشهریان در اقصی نقاط ایران بتوانند ضمن ارتباط با ایشان در خصوص مسائل شرعی چنانچه نقطه نظراتی و احیانا نقدی ویا پیشنهادی داشته باشند بتوانند مراتب را به آگاهی ایشان برسانند .ضمنا چنانچه ممکن است بیوگرافی ایشان را در سایت بگذارید . چنانچه آدرس ایمیلی از ایشان دارید در اختیار کاربران قرار دهید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.