خطبه های نماز جمعه

نماز جمعه این هفته توسط امام جمعه محترم حضرت حجه الاسلام سید حسین طباطبایی ایراد گردید ایشان در خطبه اول ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی اشاره ای به حدیثی از معصوم (ع) نمود که فرموده است (( کسیکه برای معاش خانواده اش تلاش نماید اجرش بمانند کسی است که در راه خدا جهاد میکند)) وی در قسمتی از سخنانش به اهمیت تربیت در دوران جوانی این چنین بیان داشتند

یکی از مشاغل بسیار مهم و پر مسئولیت والدین، تربیت فرزندان است که از سایر مشاغل والدین پیچیده تر می باشد. وظیفه والدین در دوره جوانی بسیار حساستر و پر مسئولیت تر است.

 بنابراین والدین می بایستی اطلاعات و آگاهی کافی داشته باشند تا بتوانند متناسب با رشد فرزندشان  پیش رفته، برای سئوالات وی پاسخ مناسبی داشته باشند.

  آنچه بیش از همه حائز اهمیت است، توجه والدین و مربیان به شناخت ویژگیها و نیازهای مرحله جوانی است.

این آشنائی و آگاهی از شیوه‌های برخورد با ویژگیهای این دوره ، در گام اول از بروز مشکلات خاص این دوره جلوگیری خواهد کرد، یا حداقل شدت آن را تخفیف خواهد داد.  اگر می خواهیم جوانان ما آینده خوبی داشته باشند باید دقت کنیم کسانیکه تربیت آنها را بعهده دارند اطلاعات کافی از شیوه های تربیتی داشته و بیشتر با عملکرد خود رفتار های مثبت را در جوان و دیگران تقویت کنند و مصداق این حدیث معصوم (ع) باشند (کونوا دعاه الناس به اعمالکم ولا تکونوا به السنتکم ) با رفتار و اعمالتان مردم را به کار خیر دعوت کنید و فقط زبانی نصیحت نکنید جوانان در این سنین دارای روح لطیفی هستند و برخورد با آنها باید بگونه ای باشد که شخصیت آنها شکل بگیرد سعی کنیم شخصیت آنها را تحقیر نکنیم و در تشویق و تنبیه افراط و تفریط نکنیم  رفتار آنها را بادیگران مقایسه نکنیم چون هر کسی ویژگی های خاص خود را دارد.

در خطبه دوم با توصیه هایی جهت تقویت استقلال اقتصادی و کشاورزی و حتی گام برداشتن فرا تر از خود کفایی در اقتصاد جهانی برای مقابله با تحریم ها مطالب ارزنده ای ایراد فرمودند وی با توجه به تزلزل حکومت مصر ودرگیریهای مردمی نقش ولایت فقیه را در حکومت اسلامی بسیار مهم دانستند و جمله مشهور امام راحل را که فرموده اند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد را بیان داشتند .

DSC01130 DSC01131 DSC01132

 

.

از این مطلب بازدید کنید

خطبه های نماز جمعه سامن

نماز جمعه این هفته توسط امام جمعه محترم حضرت حجه الاسلام والمسلمین طبا طبائی با …

یک نظر

  1. سلام….باتشکر فراوان از زحمات شما….خسته نباشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.