۲۲۰ میلیون تومان میزان جمع آوری زکات در بخش سامن

13920231000107_PhotoAبه گزارش خبرگزاری فارس از ملایر علی کولیوند ظهر امروز در همایش حامیان زکات شهرستان ملایر با اشاره به خدمات کمیته امداد ملایر در بخش‌های مختلف اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اموری که در کمیته امداد ملایر به همکاری و همیاری مردم به ویژه روستاییان نیازمند بوده امر مهم زکات است.

وی از جمع‌آوری یک میلیارد و ۵۵۲ میلیون تومان زکات در سال گذشته در شهرستان ملایر خبر داد.

مدیر کمیته امداد ملایر افزود: این مقدار زکات از ۸۵ روستای ملایر در قالب زکات پروژه و زکات محرومین جمع‌آوری شده است.

وی با بیان اینکه زکات در قالب‌های زکات پروژه و زکات غیر پروژه جمع‌آوری می‌شود افزود: تمام مبالغ زکات به اعتبار تشویقی معادل ۲۸۵ میلیون تومان از سوی کمیته امداد در قالب پروژه‌های عمرانی چون ساخت مسجد، جدولگذاری و ساخت غسالخانه در ۷۱ روستای شهرستان هزینه شده است.

کولیوند مقدار زکات جمع‌آوری شده سهم محرومین را ۳۱ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: این رقم در امور فرهنگی تحصیلی، مسکن، درمان و تهیه جهیزیه مددجویان زیر پوشش صرف شد.

وی ادامه داد: میزان زکات جمع‌آوری شده در بخش مرکزی شهرستان ۳۰۰ میلیون تومان، بخش‌ جوکار ۳۶۵ میلیون تومان و بخش سامن نیز ۲۲۰ میلیون تومان بوده است.

مدیر کمیته امداد ملایر تصریح کرد: روستای میشن با جمع‌آوری ۷۳ میلیون تومان زکات رتبه نخست پرداخت زکات در میان روستاهای شهرستان و روستای زاغه نیز با جمع‌آوری ۲٫۵ تن گندم بیشترین زکات سهم محرومین را داشته است.

وی خاطرنشان کرد: ۶۸۰ میلیون تومان تشویقی زکات توسط دولت به روستاهای شهرستان در سال‌ جاری پرداخت شده است.

کولیوند اظهار داشت: با توجه به اینکه در شهرستان ملایر بیش از ۱۹۰ روستای دارای سکنه وجود دارد سال گذشته ۸۵ روستای شهرستان ملایر در امر زکات با کمیته امداد ملایر همکاری داشتند.

وی ابراز داشت: با توجه به اینکه مردم شهرستان ملایر طی سال‌های اخیر به این امر مهم توجه ویژه داشته و شهرستان ملایر در استان همدان رتبه برتر زکات را به خود اختصاص داده است انتظار می‌رود امسال ۱۵۰ روستای ملایر در جمع‌آوری زکات با کمیته امداد همکاری داشته باشند.

مدیر کمیته امداد ملایر در پایان از توزیع ۴ هزار کیسه گندم بین کشاورزان شهرستان ملایر در تابستان امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با اطلاع‌رسانی و اعزام روحانیون به مناطق مختلف شهرستان شاهد احیای بیشتر این فریضه الهی باشیم.

از این مطلب بازدید کنید

محکوم کردن نبش قبر صحابی پیامبر (ص)

بسم الله الرحمن الرحیم « الَّذِینَ ضَلَّ سَعْیُهُمْ فِی الْحَیَاهِ الدُّنْیَا وَ هُمْ یَحْسَبُونَ أَنَّهُمْ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.