ملایر آماده پذیرایی از مسافران تابستانی

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ملایر گفت: ملایر به عنوان دومین شهر بزرگ استان همدان آماده پذیرایی از مسافران تابستانی است.

محمد بشری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان از آمادگی ملایر برای پذیرایی از میهمانان تابستانی خبر داد و اظهار کرد: شهرستان ویژه ملایر به عنوان سی و پنجمین شهر کشور و دومین شهر بزرگ استان در شاهراه ترانزیتی غرب، جنوب و مرکز کشور قرار گرفته که این خود موقعیت خوبی برای گردشگری است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بسیاری از مسافران برای سفر به شمال و جنوب کشور از این شهر گذر می‌کنند، این امتیازی برای ملایر است و موجب جذب گردشگر زیادی به این شهر شده است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ملایر با اشاره به اینکه شهرستان ملایر دارای ۳۶۷ اثر تاریخی شناسایی شده است، افزود: از این تعداد اثر تاریخی ۱۷۸ اثر ثبت ملی شده که شاخص‌ترین اثر این شهرستان ارگ باستانی نوشیجان و شهر زیرزمینی سامن است.

وی به اماکن گردشگری این شهرستان اشاره کرد و گفت: در حوزه گردشگری نیز پارک و باغ تاریخی سیفیه، حیات وحش، لشکردر، مجموعه تفریحی بام ملایر، دریاچه مصنوعی تفریحی کوثر، مساجد بجا مانده از دوره قاجار در سطح شهر، بازار تاریخی ملایر، موزه لطفعلیان، امارت مصدقی، زورخانه بابک و آثار متعدد و فراوان دیگر از جمله دیدنی‌های این شهرستان به شمار می‌رود.

بشری با اشاره به میزان مسافران سالانه ملایر اظهار کرد: در ایام نوروز ۴۱۱ هزار نفر گردشگر از ملایر دیدن کردند اما در تابستان نه تنها در ملایر بلکه در همه شهرهای کشور گردشگران رصد نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به همت میراث فرهنگی ستاد تسهیلات سفر به صورت ۲۴ ساعته دایر و آماده پاسخگویی به گردشگران داخلی و خارجی است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ملایر در پایان سخنانش از برپایی جشن شیره‌پزی در اواخر شهریور ماه خبر داد و گفت: تمهید مقدمات این جشنواره فراهم در انجام است تا در این ایام شاهد حضور خیل عظیمی از مسافران در این شهرستان باشیم.

از این مطلب بازدید کنید

آغاز کاوش‌های جدید در شهر زیرزمینی سامن

سرپرست کاوش شهر زیرزمینی سامن در همدان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس میراث فرهنگی خبرگزاری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.