شهر زیر زمینی سامن

شهر زیر زمینی سامن بدون حفاظت رها شده است

بابک مغازه ای، فعال میراث فرهنگی و دبیر سخنگوی انجمن کهن دژ همدان در خصوص شهر زیر زمینی “سامن” در همدان به خبرنگار حوزه ی میراث فرهنگی باشگاه خبرنگاران گفت: موضوع حفاظت از شهر زیر زمینی “سامن” امری بسیار مهم بوده و نیازمند بودجه و توجه بیشتر مسئولان میراث فرهنگی است.
وی ادامه داد: اکنون باستان شناسان و کارشناسان میراث فرهنگی استان همدان در حال کاوش از این شهر تاریخی هستند اما تنها کاوش کافی نیست بلکه باید مورد حفاظت بیشتری قرار بگیرند.
مغازه ای تصریح کرد: بر اساس شواهد بدست آمده شهر زیر زمینی “سامن” مربوط به دوره ی اشکانی بوده و استخوان هایی هم در این شهر کشف شده است.
وی عنوان کرد: در بعضی از اتاقک های شهر زیر زمینی “سامن” استخوان هایی از چند نفر که به نظر می رسد خانواده بودند از دل خاک بیرون کشیده شده است.
مغازه ای با اشاره به جمع آوری استخوان ها گفت: خوشبختانه باقیمانده ی برخی از استخوانها در این شهر جمع آوری و مرتب شده و نظم بهتری در آن ایجاد کرده اند.
وی خاطر نشان کرد: کاوش در شهر زیر زمینی “سامن” موضوع مهمی است اما از آن مهمتر اهمیت به حفاظت از این مجموعه است که توجه مسئولان را می طلبد.

از این مطلب بازدید کنید

آغاز کاوش‌های جدید در شهر زیرزمینی سامن

سرپرست کاوش شهر زیرزمینی سامن در همدان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس میراث فرهنگی خبرگزاری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.