استاندار همدان از شهر زیر زمینی بازدید کرد

ملایر – همزمان با پنجمین برنامه عصر کاری و شب فرهنگی، استاندار همدان به همراه معاونان و جمعی از مسوولان استان همدان از شهر زیر زمینی سامن ملایر همدان بازدید کرد.

شهر زیر زمینی سامن که از سال ۱۳۸۴ در پی انجام اقدامات عمرانی تاسیسات شهری نمایان شد، در عمق سه تا پنج متری زمین قرار گرفته و در بستر سنگ گرانیتی کنده شده است.

طی سه فصل کاوش باستان شناسان، بیش از ۵۰ اتاق در آن شناسایی شده و مربوط به دوره اشکانیان بوده و تا کنون برای کاوش های این سایت، یک میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال هزینه شده است.

در ادامه استاندار همدان از طرحهای عمرانی در حال ساخت این شهر بازدید کرده و از نزدیک در جریان روند پیشرفت طرحها قرار گرفت.

مسکن مهر ۳۲ واحدی شهر سامن که در حال حاضر ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در زمینی به مساحت دو هزارو ۵۰۰ متر مربع در حال ساخت است و در پایان خرداد ماه امسال به بهره برداری می رسد، مورد بازدید استاندار و مسوولان قرار گرفت.

پارک تپه مصلی سامن نیز یکی دیگر از طرح های مورد بازدید بود که یکی از پارک های زیبا با موقعیتی ویژه به مساحت ۱۰ هکتار است و از سال ۸۲ شروع و تا کنون بیش از ۱۹ میلیارد ریال برای عملیات اجرایی آن هزینه شده و هم اکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

علاوه بر این، رستورانی با مساحت ۷۸۰ متر مربع و پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد نیز در پارک مصلی سامن در حال احداث است.

شرکت جامه دوز پردیس نیز در زمینه تولید انواع لباس نظامی، دارای چهار کارگاه در سطح شهر ملایر است که یک کارگاه آن با اشتغالزایی ۲۰۰ نفر در شهر سامن مشغول فعالیت بوده و با طرح توسعه آن، برای ۱۰۰ نفر دیگر اشتغال جدید ایجاد می شود.

در مجموع ۶۰۰ نفر در کارگاه های شرکت جامه دوز پردیس فعالیت می کنند و روزانه یک هزارو ۵۰۰ دست لباس کار بلوز و شلوار و ۸۰۰ اورکت تولید می کنند.

این دومین برنامه عصر کاری و شب فرهنگی استاندار همدان به شهرهای ملایر و پنجمین در سطح استان است که این سفر هفته گذشته از ازندریان آغاز و در هفته های آینده نیز در شهرهای زنگنه و جوکار برگزار می شود.

شهر سامن در ۱۵ کیلومتری ملایر و ۹۰ کیلومتری استان همدان واقع شده و سه هزارو ۸۸۴ نفر جمعیت دارد.

از این مطلب بازدید کنید

سرنوشت اشکانیان در شهر سامن از استان همدان!

بزرگترین شهر دستکند و زیرزمینی ایران نام گرفته است، شهری که تاکنون ۶۰ اسکلت دارای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.