طرح نشاط معنوی در ۵ بقعه در ملایر برگزار می‌شود

طرح نشاط معنوی در ۵ بقعه در ملایر برگزار می‌شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر از برگزاری طرح نشاط معنوی پنج بقعه شهرستان ملایر خبر داد.

حجت‌الاسلام رضا زین‌العابدینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ملایر  هدف از اجرای این طرح برگزاری نشاط معنوی را استفاده از ظرفیت طرح اوقات فراغت دانش‌آموزان در تعطیلات تابستان برشمرد.

وی گفت: در راستای قطب فرهنگی کردن بقاع متبرکه، بهینه‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در تابستان با هدف تقویت بنیه اعتقادی، دینی و ارزش‌های انقلاب اسلامی و سوق دادن نسل جوان به فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه طرح نشاط معنوی برگزار می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی ابراز داشت: تشکیل کلاس‌های طرح نشاط معنوی در بقاع متبرکه باعث آشنایی بیشتر جوانان با اعتقادات و احکام در امامزادگان می‌شود که این طرح کشوری است و چندین سال است که اجرایی شده و طرح موفقیت‌آمیزی بوده است.

وی افزود: در این راستا نیز طرح نشاط معنوی در پنج بقعه شهرستان ملایر شامل امامزاده عبدالله ملایر، تکیه حضرت ابوالفضل(ع)، امامزاده ابراهیم طجر سامن، امامزاده عبدالله روستای مهرآباد و تالار موقوفات شهر ملایر برگزار می‌شود.

زین‌العابدینی اظهارداشت: کلاس‌های طرح نشاط معنوی شامل برنامه‌های قرآنی و کلاسهای روخوانی قرآن، حفظ و ترتیل‌خوانی، کلاس‌های فرهنگی، احکام ، اردویی، تفریحی و… است که از هشتم تیر ماه شروع و به مدت ۲۵ مردادماه ماه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به شرکت در طرح نشاط معنوی می‌توانند به امامزادگان شهرستان ملایر و یا اداره اوقاف و امور خیریه مراجعه کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر عنوان داشت: کلاس‌های قرآن در قالب طرح تربیت حفاظ و ترتیل‌خوانی ماه رمضان است.

وی برگزاری و تشکیل جلسات اخلاق در هفته حضور نوجوانان و جوانان در برنامه‌های نماز جماعت امامزادگان و بقاع متبرکه و برگزاری جلسات دعا و ادعیه را از دیگر برنامه‌های جنبی طرح نشاط معنوی در ملایر برشمرد.

حجت‌الاسلام زین‌العابدینی خاطرنشان کرد: در پایان طرح به شرکت‌کنندگان در کلاس‌ها جوایزی اهدا می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.