خطبه های نماز جمعه

نماز جمعه این هفته به امامت حضرت حجه الاسلام سید حسین طباطبایی امام جمعه محترم  ایراد گردید ایشان در خطبه اول ضمن توصیه به تقوا به تعدادی از ویژگی های متقین در نهج البلاغه اشاره ودر ادامه ضمن تبریک میلاد سراسر با سعادت نهمین اختر آسمان امامت و ولایت حضرت امام محمد تقی (ع) به نماز گزاران خلاصه ای از رندگی این امام همام را به شرح زیر بیان کردند.

امام محمد تقی (ع ) هنگام وفات پدر ۸ ساله بود . پس از شهادت جانگداز حضرت رضا علیه السلام مقام امامت به فرزند ارجمندش حضرت جوادالأئمه (ع ) انتقال یافت . 
مأمون خلیفه عباسی سعی  کرد ابن الرضا را تحت مراقبت خاص خویش قرار دهد . از اینجا بود که مأمون نخستین کاری که کرد ، دختر خویش ام الفضل را به ازدواج حضرت امام جواد (ع ) درآورد ، تا مراقبی  دایمی و از درون خانه ، بر امام گمارده باشد . حضرت جواد (ع ) با عمر کوتاه خود  وارد بحثهای علمی گردید و با سرمایه خدایی امامت که از سرچشمه ولایت مطلقه و الهام ربانی مایه گرفته بود ، احکام اسلامی را مانند پدران و اجداد بزرگوارش گسترش داد و به تعلیم و ارشاد پرداخت و به مسائل بسیاری  پاسخ گفت . نقل شده که امام جواد (ع) در سن ۸ تا۹ سالگی حدود ۳۰۰۰۰ سؤال را پاسخ داده است. و…

در خطبه دوم  توصیه های امام راحل (ره) پیرامون انتخابات را بیان و گفتند امام فرموده است( آقایان در انتخابات دنبال ایجاد اختلاف نروید که نزد خداوند جرمی نابخشودنی است) و در ادامه گفتند اختلافات ریشه در دنیا طلبی دارد و کسانی که میخواهند برای خدا کار کنند نباید ایجاد اختلاف کنند و به تشریح صحبتهای مقام معظم رهبری در جمع خواهران اشاره نمودند و به اهمیت نقش زنان درانتخابات از شروع انقلاب تا کنون اشاره کردند و به مقایسه ارزش زنان مسلمان و زنان متاثر از فرهنگ غربی پرداختند.

DSC01073 DSC01072 DSC01071 DSC01070

از این مطلب بازدید کنید

سرنوشت اشکانیان در شهر سامن از استان همدان!

بزرگترین شهر دستکند و زیرزمینی ایران نام گرفته است، شهری که تاکنون ۶۰ اسکلت دارای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.