فعالیت ۲۸ شهرک و ناحیه در همدان

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جعفری در سومین کارگروه اقتصادی که پیش از ظهر چهارشنبه در استانداری همدان برگزار شد بابیان اینکه تا پایان سال ۸۸ میانگین سرانه ناحیه صنعتی برای هر شهروند هفت و ۹دهم مترمربع بود، افزود: هم اکنون این میزان به ۱۰ و چهار دهم متر مربع رسیده که باید این میزان به ۱۶ متر مربع برسد.

وی با بیان اینکه ۸۳۵ واحد صنعتی در داخل شهرک های استان همدان فعال است، ادامه داد: مساحت واگذاری واحد ها ۴۴۳ هکتار است و بیش از ۷۰ درصد واحد ها فعال هستند.

جعفری با بیان اینکه از ۲۰ ناحیه صنعتی در استان همدان  ۱۵ ناحیه گاز دارند، گفت: گازکشی به یک واحد دیگر در حال واگذاری است که با این یک واحد ۸۰ درصد گاز کشی نواحی صنعتی همدان انجام می شود.

جعفری با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۰ شهرک در استان همدان فعال است، اظهار داشت: تاکنون ۱۴ شبکه فاضلاب در داخل شهرک ها اجرا شده است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان همدان به شهرک های صنعتی در حال ساخت در استان همدان اشاره کرد و افزود: شهرک صنعتی بوعلی ۲ در کنار فرودگاه، نهاوند دو، تویسرکان دو، صالح آباد، فامنین، شیرین سو، قروه در جزین و منطقه ویژه اقتصادی در حال احداث است.

جعفری ادامه داد: همچنین شهرک فناوری در مساحت ۶۰ هکتار و با کاربری مرکز تحقیق و توسعه، آزمایشگاه و مرکز ساختمان کسب و کار در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه ۴۲ مشاور در این مرکز در مورد خدمات فنی به تمام واحد های تولیدی و صنعتی مشاوره می دهند تا بتوانند با تولیدات خارجی رقابت کنند، گفت: این مرکز شش هزار متر مربع زیر بنا دارد و دارای ۴۲ اتاق مشاوره، نمازخانه، کتابخانه، سالن جلسات و غیره است که عملیات ساخت آن از سال ۸۸ آغاز شده است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان همدان با اشاره به اینکه استان همدان به عنوان پایلوت مصالح ساختمانی است و به کل کشور در زمینه مصالح ساختمانی خدمات ارائه می دهد، ادامه داد: قرارداد ساخت شهرک فناوری چهار میلیارد بوده که تاکنون چهار و نیم میلیارد هزینه شده و این مرکز ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مهدی جعفری با بیان اینکه ۵۸ تصفیه خانه در کشور در حال اجرا است، گفت: در استان همدان ۲ تصفیه خانه ملایر با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی و تصفیه خانه بهار در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه امسال برای اجرای هر متر مکعب تصفیه خانه ۱۰ میلیون تومان نیاز است، اظهار داشت: تصفیه خانه بوعلی دو، تویسرکان یک، اسدآباد، ملایر و سامن با ۱۵۰ متر مکعب در حال طراحی است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان همدان گفت: منطقه ویژه اقتصادی به منظور پشتیبانی از فعالیت های اقتصادی و برقراری رابطه های تجاری و صادرات غیرنفتی و جلب و تشویق به سرمایه گذاری داخلی و خارجی ایجاد شده است.

جعفری با بیان اینکه اراضی منطقه ویژه اقتصادی هزار و ۳۰۰ هکتار است گفت: از این میزان ۱۰۰ هکتار به پتروشیمی ابن سینا تعلق می گیرد.

از این مطلب بازدید کنید

سرنوشت اشکانیان در شهر سامن از استان همدان!

بزرگترین شهر دستکند و زیرزمینی ایران نام گرفته است، شهری که تاکنون ۶۰ اسکلت دارای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.