درون مایه ی خطبه های نماز جمعه

نماز جمعه ی این هفته سامن به امامت حضرت حجه الاسلام و المسلمین طباطبایی برگزار شد.ایشان در خطبه ی اول ضمن دعوت نماز گزاران به رعایت تقوای الهی ،در مورد کنترل زبان و تقوای مربوط به گفتار، بیاناتی را ارائه نمودند.سپس ایشان درباره ی احساس مسئولیت یکایک افراد جامعه نسبت به سرنوشت خود ،سرنوشت خانواده ،سرنوشت جامعه و سرنوشت کشور توضیحاتی را بیان نمودندو استناد کردند به آیه ی شریفه ای که پیامبر و اصحاب پیامبر را به صبر و استقامت در برابر مشکلات توصیه می نماید.
“…فاستقم کما امرت”
و در مورد این استقامت و پایداری اشاره ای داشتند به محاصره ی پیامبر و یاران او در شعب ابی طالب و صبر و پایداری بی نظیری که مسلمانان در این محاصره از خود نشان دادند،تا عاقبت همه آثار این محاصره و تحریم را خنثی نمودند و با یاری و نصرت الهی ان شرایط سخت را پشت سر گذاشتند.
در خطبه ی دوم ایشان به مناسبت های این هفته و این ایام اشاره ای داشتند.به تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی در ۲۲ اسفند سال ۱۳۵۸ و نسبت به مقام شهید و حاضر و ناظر و گواه بودن شهدا به استناد آیات قران مطالبی را بیان نمودند و حفظ وحدت و اتحاد در جامعه توسط مردم و مسئولین را حداقل پاسداری از خون شهدا دانستند و نسبت به آن توصیه نمودند.
درادامه به مبارزات و روشنفکری های سید جمال الدین اسد آبادی ،برای بیداری مسلمانان و مبارزه با استعمار اشاره کردند و بر نقش ایشان در آماده کردن ضمینه برای صدور فتوای معروف و دشمن شکن میرزای شیرازی در تحریم تنباکو اشاره ای کردند.
و در آخر به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد عمق نقشه های استعمار گران و دشمنان اسلام برای جدا کردن مردم از نظام و اینکه مسئله ی انرژی هسته ای فقط یک بهانه است ،اشاره نمودند.

 

از این مطلب بازدید کنید

خطبه های نماز جمعه سامن

نماز جمعه این هفته توسط امام جمعه محترم حضرت حجه الاسلام والمسلمین طبا طبائی با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.