تولید محصولات گوشتی حلال با استفاده از تکنولوژی روز دنیا در کارخانه شایان سام

 اسماعیل شایگان مؤسس شرکت تولید فرآورده های گوشتی "شایان سام"

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت شایان سام:

با استفاده از تکنولوژی روز دنیا محصولات گوشتی حلال را تولید می‌کنیم

اسماعیل شایگان مؤسس شرکت تولید فرآورده های گوشتی “شایان سام” است که در سال ۱۳۳۹ در سامن به دنیا آمد و تحصیلات ابتدایی تا پایان راهنمایی را در پل دختر لرستان گذراند و تا اخذ دیپلم در (دبیرستان حکیم نظامی) در شهر قم ساکن بود. در سال ۱۹۹۱ میلادی به کشور هلند مهاجرت نمود و در آن کشور ضمن فعالیت‌های مختلف موفق به اخذ لیسانس مدیریت صنعتی گردید.

به گزارش خبرنگار موج از همدان؛ مدیرعامل شرکت فرآورده‌های گوشتی شایان سام در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار موج در همدان گفت: همزمان با مراجعتم به ایران شهرک صنعتی سامن نیز در شرف تاسیس بود و به تشویق همشهریانم علاقمند شدم تجربیات کسب شده در اروپا را در زادگاهم به اجرا درآورم و به همین دلیل در شهرک صنعتی سامن و در زمینی به مساحت یک هکتار به احداث و راه اندازی این شرکت نمودم.
وی در ادامه افزود: مجموع سرمایه به کار رفته در این پروژه عظیم ۱۵ میلیارد تومان بود که ۹ میلیارد تومان آن سهم آورده خودم و ۶ میلیارد تومان نیز از تسهیلات بانک ملی استفاده نمودم که در این مقوله لازم می‌دانم از مدیریت شعب بانک ملی استان همدان جناب آقای لهرابیان و دیگر همکارانشان در همدان و ملایر تشکر و قدردانی نمایم که مساعدت‌های لازم را درطول اجرای پروژه مبذول داشتند.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرآورده‌های گوشتی شایان سام ادامه داد: این پروژه در فصل بهار ۱۳۸۶ کلنگ‌زنی شد و در بهار ۹۱ شاهد بهره‌برداری آن شدیم.
مهندس شایگان اظهار داشت: چون شرکت شایان سام تحت لیسانس کشور آلمان است مهندسین مربوطه را نیز از این کشور به ایران آوردیم و ضمن نصب دستگاه‌های مورد نیاز، آموزش و راه‌اندازی و نمونه سازی با شرایط و استانداردهای کشور ایران چند ماه به طول انجامید.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: جهت راه‌اندازی و تولید فرآورده‌های گوشتی در این شرکت بیشتر از نیروهای بومی منطقه استفاده کرده‌ایم که از کارگر ساده تا مهندسین را در بر می‌گیرد.
شایگان یادآور شد: در فاز اول که راه‌اندازی شده ۵۰ نفر اشتغال مستقیم و ۱۵۰ نفر اشتغال غیرمستقیم صورت گرفته که در صورت بهره‌برداری از فازهای دوم و سوم اشتغال مستقیم به ۲۰۰ نفر و غیرمستقیم به ۶۰۰ نفر افزایش می‌یابد.
وی به حمایت مسئولین در ارتباط با بهره‌برداری از فاز ۲ و ۳ این مجتمع اشاره کرد و گفت: در صورت حمایت مسئولین و مقام ارشد استان در رابطه با ارائه تسهیلات، امید می‌رود فاز دوم تا پایان سال جاری و فاز سوم در پایان فصل بهار سال ۹۲ به بهره‌برداری برسند.
وی در ادامه بیان داشت: صادرات در این زمینه به صورت قرارداد صورت گرفته و کشورهای عراق، قرقیزستان و امارات متحده عربی از جمله کشورهایی هستند که مایل به عقد قرارداد با این شرکت می‌باشند.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرآورده‌های گوشتی شایان سام تصریح کرد: ۷۵ درصد از تولیدات این شرکت به بازارهای خارج از کشور صادر می‌شود و تنها ۲۵ درصد آن به بازارهای داخلی تعلق دارد.
وی اذعان داشت: از مزیت‌های این شرکت را می‌توان سرمایه‌گذاری در بخش‌های دیگر مثل مرغداری‌ها و کشتارگاه‌های غیرفعال و فعال سازی آنها برای استفاده از محصولات گوشتی و مواد اولیه ارزان نام برد به طوری که این شرکت اقدام به سرمایه‌‌گذاری در جهت راه‌اندازی یک واحد مرغداری غیرفعال در شهرستان نموده که با بهره‌برداری از آن هم کارگران بیکار شده به سر کار خود بازگشته‌اند و هم تولیدات این مرغداری مواد اولیه این شرکت را تامین می‌نماید.
شایگان متذکر شد: برای اجرا و بهره‌برداری از پروژه استفاده و به کارگیری نیروهای بومی در منطقه را در اولویت قرار داده‌ایم چرا که به کارگیری از نیروهای بومی هم به نفع مجمومه می‌باشد و هم از هجرت جوانان جویای کار شهر سامن به شهرهای دیگر جلوگیری می‌کند و در پایان اینکه در وقت و هزینه نیز صرفه‌جویی قابل توجهی خواهد شد و اشتغال زایی در منطقه نیز رونق می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت فرآورده‌های گوشتی شایان سام به تولیدات این شرکت اشاره کرد و گفت: محصولات این شرکت سوسیس و کالباس و محصولات گوشتی جدیدی است که تحت لیسانس اروپا و مطابق با استانداردهای ایران و جهان می‌باشد.
وی در ادامه ابراز داشت: محصولات با کیفیت بالا و برتر از اهداف این شرکت است و بر این مبنا با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان اقدام به احداث آزمایشگاهی مدرن در این شرکت نموده‌ایم که به صورت دائم اقدام به آزمایشات قبل از تولید و بعد از تولید می‌نماید تا محصولاتی با کیفیت و سالم به دست مصرف‌کننده برسد به طوری که مواد اولیه گوشتی زمانی که داخل شرکت می‌شود مورد آزمایش قرار گرفته و در بین تولید نیز این آزمایش انجام و پس از تولید هم کنترل کیفیت صورت می‌گیرد.
شایگان اضافه کرد: با توجه به اینکه کیفیت محصولات همیشه طرفداران بیشتری دارد این شرکت برای جلب رضایت مصرف کنندگان محصولات گوشتی، ارائه محصولات با کیفیت را در راس کار قرار داده است تا تولیدات با کیفیت را به بازار عرضه نماید.
وی در ادامه به نیاز تسهیلات جهت راه‌اندازی فاز ۲ و ۳ این شرکت اشاره کرد و گفت: جهت تکمیل و تجهیز فاز ۲ و ۳ نیاز به ۵ میلیارد تومان تسهیلات داریم که در صورت حمایت مسئولین استان می‌توان امیدوار بود که ضمن اشتغال مستقیم ۲۰۰ نفر و غیرمستقیم ۶۰۰ نفر بتوانیم بازارهای جهانی و داخلی را تسخیر نمائیم.

 

منبع: خبرگزاری موج همدان

از این مطلب بازدید کنید

سرنوشت اشکانیان در شهر سامن از استان همدان!

بزرگترین شهر دستکند و زیرزمینی ایران نام گرفته است، شهری که تاکنون ۶۰ اسکلت دارای …

۲ نظرات

  1. دوستدار سامن و سامنی

    با سپاس فراوان از جناب آقای شایگان که به فکر سامن و سامنی های عزیز هستند. واقعا دست شما درد نکند. به امید روزی که تمام سامنی ها در شهر ها و کشور های دیگر به این گونه اقدام ها در زمینه سامن فکر کنند.

  2. با سلام به امید موفقیت روز افزون جنابعالی و همکاران محترم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.