۳۱ طرح عمرانی در بخش افتتاح و کلنگ زنی شد

 سامن

همزمان با پنجمین روز از هفته دولت، ۳۱ طرح عمرانی با اعتباری بیش از ۲۸ میلیارد ریال، روز دوشنبه در بخش سامن ملایر افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

این طرح ها با حضور نمایندگان مردم ملایر در مجلس، فرماندار ویژه ملایر ، جمعی از مدیران و حضور پر شور قشرهای مردم افتتاح شد .

در این آیین ها ، عملیات اجرایی بزرگترین سالن ورزشی این بخش در روستای’دهلق’ از توابع بخش سامن به مساحت یک هزار مترمربع و سه میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال اعتبار آغاز شد.

همچنین عملیات اجرایی مدرسه شش کلاسه روستای’واشان’ نیز با اعتبار سه میلیارد و ۴۲۱ میلیون ریال و مساحت دو هزار مترمربع آغاز و نمازخانه مدرسه شبانه روزی معلم روستای’دهنو’ با اعتبار ۶۰۰ میلیون ریال و سرویس بهداشتی دبستان فرخی سامن با ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار مورد بهره برداری   قرار گرفت.

افتتاح شبکه روشنایی معابر ناحیه صنعتی سامن با ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار، روکش آسفالت راه روستایی’واشان’ به طول پنج کیلومتر و اعتبار شش میلیارد ریال و همزمان جدول گذاری روستاهای’حسین آباد ناظم’،’انوج’،’کرتیل آباد’،’دهنوآورزمان’،’کهکدان’ و نصب پل فلزی روستای’کهکدان’ در مجموع با اعتبار ۸۹۰ میلیون ریال از دیگر طرح های قابل افتتاح بود.

کمپ گردشگری شهر سامن نیز با اعتبار یک میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال و همزمان طرح های برق رسانی به رستوران پارک مصلی، کارخانه شایان سام، کارخانه تولید خیارشور، شرکت سبز دشت آورزمان، حفاظت از زنگ دهریز و شرکت میلان ماکیان زاغه انوج با اعتبار یک میلیارد ریال مورد افتتاح قرار گرفت.

کلنگ زنی بهسازی روستای’نازول’ با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، افتتاح فاز دوم بهسازی و آسفالت روستای’کرتیل اباد’ با یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال و به طول ۷۰۰ متر از دیگر طرح های عمرانی بخش سامن در پنجمین روز از هفته دولت بود.

علاوه بر این، ساماندهی گلزار شهدای روستاهای’کهریز ناظم’،’بهاره’،’زاغه’ و ‘انوج’ با ۹ مزار شهید و ۲۲۵ میلیون ریال اعتبار و مرغداری گوشتی’عزیز مراد کولیوند’ در روستای’کهریز ناظم’ با دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به طور همزمان افتتاح شد.

افتتاح همزمان سه طرح آبیاری بارانی در روستاهای’آورزمان’ و ‘آرته بلاغ’ نیز با اعتباری بیش از یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال از دیگر طرح های بخش سامن در این روز بود.

ساختمان اداری آب و فاضلاب شهری سامن نیز از دیگر طرح های قابل افتتاح بود که این ساختمان سال ۸۴ در زمینی به مساحت ۶۰۰ مترمربع از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر سامن به شرکت آبفا واگذار و عملیات اجرایی آن از سال ۸۶ آغاز شد.

این ساختمان به مساحت ۱۴۳ مترمربع در یک طبقه با هزینه ای بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار در شهر سامن احداث شد و دارای اتاق های مدیریت، امور مشترکین، حوادث، نصب انشعابات، نگهبانی و سرویس بهداشتی است.

بخش سامن دارای ۵۴ روستا، چهار دهستان و ۳۳ هزارو ۲۷۰ نفر جمعیت است.

از این مطلب بازدید کنید

سرنوشت اشکانیان در شهر سامن از استان همدان!

بزرگترین شهر دستکند و زیرزمینی ایران نام گرفته است، شهری که تاکنون ۶۰ اسکلت دارای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.