کمپ گردشگری شهر به بهره برداری رسید

افتتاح

 

در پنجمین روز از هفته دولت، کمپ گردشگری شهر سامن در تپه مصلی این شهر با حضور مسوولان شهرستان ملایر به بهره برداری رسید.

معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر در آیین بهره برداری از این طرح گردشگری گفت: توسعه گردشگری در کنار صنعت، کشاورزی و آموزش عالی، یکی از اولویت های مهم این شهرستان است.

‘حسن خیریانپور’ ایجاد پارک های زیبا در ورودی های شهرستان ملایر را از دیگر اولویت ها برشمرد و افزود: این پارک ها می تواند مکان مناسبی برای مسافران و طولانی شدن مدت اقامت آنان در شهرستان باشد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر، پارک مصلی سامن در مسیر ملایر به بروجرد و نهاوند، پارک شاهد جوکار در مسیر ملایر به همدان و پارک کریم خان زند در مسیر ملایر به اراک ایجاد شده است.

خیریانپور از تکمیل پارک مصلی شهر سامن خبر داد و افزود:    امسال اعتبارات لازم برای تکمیل این پارک در نظر گرفته شده و به قید فوریت باید برای تکمیل فضای سبز، آسفالت راه ورودی، آب شرب، سرویس های بهداشتی و امکانات لازم برای مسافران در این پارک اقدام شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهر سامن از نظر جغرافیایی محل اتصال ملایر به جنوب و غرب کشور است، پارک مصلی این شهر دارای یک موقعیت منحصر به فردی است که نیاز به مجموعه کاملی داشت.

وی بیان داشت: هم اکنون با افتتاح کمپینگ گردشگری در پارک مصلی، این مجموعه باید سریعتر برای رفاه حال مسافران و جذب بیشتر گردشگران تکمیل شده و به جاده اصلی متصل شود.

‘احمد آریایی نژاد’ نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز ایجاد کمپینگ گردشگری شهر سامن را طلیعه ای برای رشد و توسعه صنعت گردشگری منطقه و شهرستان ملایر دانست.

‘علی نعمت چهاردولی’ دیگر نماینده مردم ملایر در خانه ملت نیز بیان داشت: با توجه به توسعه روز افزون صنعت گردشگری در جهان، باید برای توسعه گردشگری شهرستان ملایر بیشتر از گذشته تلاش کرد.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر نیز گفت: برای احداث کمپینگ گردشگری شهر سامن به مساحت ۶۲۰ مترمربع، یک میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

‘محمدرضا بشری’ افزود: در کمپینگ گردشگری تپه مصلی شهر سامن، ۱۰ آلاچیق، شش سکوی روباز، ۱۰۲ متر جدول گذاری، هشت باغچه و ۵۰۰ متر پیست دوچرخه سواری اجرا شده است.

وی شهر زیرزمینی سامن را یکی از قابلیت های ویژه ملایر در جهت جذب گردشگران داخلی و خارجی عنوان کرد و اظهار داشت: این اثر تاریخی یکی از پدیده های قابل توجه شهرستان و استان همدان است که کاوش های لازم در این سکونتگاه در حال انجام است.

بشری ادامه داد: در حال حاضر، سه کمپینگ در ارگ باستانی نوشیجان، شهر سامن و روستای هدف’پری’ در بخش زند ملایر در حال اجرا است.

وی همچنین از راه اندازی فاز نخست هتل کریم خان زند ملایر تا پایان هفته دولت امسال خبر داد.

از این مطلب بازدید کنید

سرنوشت اشکانیان در شهر سامن از استان همدان!

بزرگترین شهر دستکند و زیرزمینی ایران نام گرفته است، شهری که تاکنون ۶۰ اسکلت دارای …

یک نظر

  1. انشاا… هر چه زودتر…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.