نماز جمعه شهر مورخ ۹۱/۰۶/۰۳

به گزارش سایت سامن،امروز جمعه مورخ ۹۱/۰۶/۰۳  نماز جمعه سامن به امامت حجه الاسلام والمسلمین سید حسین طباطبایی و حضور مردم  و مسئولین متدین بخش سامن برگزار شد.

 

خطیب قبل از نماز  جمعه بخشدار سامن جناب آقای جهانگیری بودند که ایشان به مناسبت هفته دولت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر ریز عملکرد و هزینه های انجام شده دولت در بخش سامن را در سال ۹۰ تشریح نمودند.

 

خطبه اول:

ایشان در خطبه اول نماز در خصوص توصیف انسان کامل از نظر اسلام و قرآن بیاناتی را ایراد کردند. ایشان افزودند که میتوان انسان را به دو بخش انسان سالم و انسان معیوب تقسیم کرد. انسان سالم انسانی است که از نظر جسمی سالم است و همچنین انسان معیوب هم انسانی است که از نظر جسمی معیوب می باشد. 

همچنین افزودند که انسانها دارای دو بعد شخصی و شخصیتی هستند. انسان کامل انسانی است که از همه جهات اعلی و والاست و شخصیت خود را پرورش داده است. بعد شخصیت انسان را باید خیلی بیشتر از  بعد شخصی پرورش داد . همچنین ایشان  توصیه به پرورش بعد شخصیتی مردم  نمودند.

 

خطبه دوم:

ایشان در خطبه دوم نماز جمعه سامن مردم را به تقوای الهی سفارش کردند و از مردم و مسئولین جهت کمک در برپایی نماز جمعه تقدیر و تشکر کردند.

همچنین اشاره ای به  مناسبتهای  هفتم  و هشتم شهریور  و هفته دولت داشتند.

وی افزودند هفتم شهریور سالروز شهادت آیت الله ‘سید محمدباقر حکیم’ است که پس از برگزاری نماز جمعه، در انفجاری در شهر نجف اشرف  توسط منافقین اتفاق افتاد و  همچنین  هفته دولت  نیز بعلت  شهادت دو دولت مرد بزرگ انقلاب اسلامی، دو یار امام (ره) یعنی شهید محمدعلی رجایی (رئیس جمهور) و شهید حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدجواد باهنر (نخست وزیر) هفته دولت نام گرفته است. 

ایشان در خصوص از خود گذشتگی این دو شخصیت والا  برای پیشرفت انقلاب اشاره داشتند و  در خصوص از خود گذشتگی مردم و پشتیبانی از انقلاب و شهدا تاکید خاصی داشتند.

در انتهای خطبه دوم  درمورد اهمیت  و دستاوردهای  شانزدهمین اجلاس سران عدم تعهد در تهران که از ۵ تا ۱۰ شهریور ماه برگزار میشود اشاره ای داشتند. 

در انتهای نماز جمعه مردم  با قرائت بیانیه ذیل کشتار مسلمانان مظلوم میانمار را  با ذکر تکبیر محکوم  نمودند.

اطلاعیه محکومیت کشتار مردم  مسلمان میانمار:

جهان در قرن ۲۱ بار دیگر شاهد نمادی دیگر از افول و انحطاط اخلاقی و منطقی انسان بریده از وحی است، انسانی که در لوای شعار صلح و آزادی، برای کسب قدرت بیشتر و تامین منافع استعماری دول غربی و چپاول بیشتر ملت ها، نسل کشی را پیشه راه خود ساخته و در این عرصه بیداری ملت ها، با قتل عام گستره مسلمان میانمار برگ دیگری را در اسلام ستیزی به وحشیانه ترین شکل ممکن رقم می زند.

در این بین مسلمانان روهینگیای میانمار که در سالیان دراز تحت قشار حکومت دیکتاتور و وابسته به غرب بوده اند امروز داغی را تجربه می کند که نمونه مشابه آن کمتر در تاریخ به ثبت رسیده است؛کشتار، مسلمان کشی و مسلمان سوزی به بهانه ای واهی و مضحک و به معنای واقعی کلمه یک هولوکاست حقیقی که تاکنون هزاران نفر در آتش آن سوخنه اند.

 اما آنچه که در این میان بیش از هر چیزی خود را نمایان می سازد نگاه منافقانه و منفعت طلبانه تمدن غرب به حیات و کرامت انسانی و همچنین تو خالی بودن شعارهای ظاهر فریب آزادی و حقوق بشر و … است که خود طنینی از مرگ انسانیت در این تمدن می باشد چرا که با سکوت تاکید کننده و عدم اشاره به اتفاقات وحشتناک و راندن، کشتار و سوزاندن مسلمانان مظلوم میانمار، پوچی تمامی عناصر و شعارهای تفکر لیبرالیستی به وضوح مشاهده می شود و در این بین سکوت رسانه های بین المللی وابسته به غرب نیز خود ظلمی مضاعف در حق این انسان ها است؛ ظلمی که دیری نخواهد پایید که دامن خود آن ها را گرفته و نه تنها باعث مخفی ماندن حوادث نخواهد شد بلکه با شراره کشیدن بیداری ملت ها و افزایش آگاهی از پشت پرده رسانه های وابسته و بی اعتمادی به آنان، خود آنان را به گرداب نابودی خواهد کشاند

ما ملت مسلمان و نماز گزار  سامن کشتار وحشیانه ملت مسلمان میانمار را محکوم کرده و از مسولین وزارت امور خارجه درخواست می کنیم بصورت رسمی ندای مظلومیت مردم مسلمان میانمار را به گوش آزادی خواهان جهان برسانند.

تکبیر

از این مطلب بازدید کنید

خطبه های نماز جمعه سامن

نماز جمعه این هفته توسط امام جمعه محترم حضرت حجه الاسلام والمسلمین طبا طبائی با …

یک نظر

  1. محمد جان با تشکر بسیار عالی است خداوند شما را توفیق دهد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.