انتصاب حجه الاسلام والمسلمین سید حسین طباطبایی به عنوان امام جمعه بخش

مراسم انتصاب امام جمعه بخش سامن با حضور نماینده محترم ولی فقیه حضرت آیت ا… محمدی امام جمعه شهرستان همدان و فرمانداری ویژه ملایر  جناب آقای خیریان پور و امام جمعه موقت ملایر حضرت حجه الاسلام فاضلیان و نمایندگان محترم شهرستان جناب آقایان آریایی نژاد و چهاردولی و کلیه مسئولین محترم شهرستان ملایر و سامن با حضور ملت شهید آن شهر در  مورخ ۹۱/۰۵/۲۶  و در محل مسجد جامع  سامن برگزار گردید.

 

در ابتدا تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط  حاج غلامرضا بشیری  قرائت شد و سپس  ضمن خیر مقدم  توسط فرماندار محترم و حجه الاسلام فاضلیان نماینده محترم شهرستان برادر دکتر احمد آریایی نژاد خواهان رسیدگی ویژه به محرومیت منطقه سامن شد.

در پایان حضرت آیت اله محمدی توصیه های لازم را جهت شرکت گسترده در راهپیمایی روز قدس بیان داشتند و سفارش های لازم جهت برگزاری باشکوه نماز جمعه را در شهر سامن نمودند.

در پایان طی حکمی جناب حجه الاسلام والمسلمین سید حسین طباطبایی بمدت ۳ سال به سمت نماینده ولی فقیه و امام جمعه بخش سامن منصوب شدند و مقرر شد که اولین نماز جمعه بخش پس از راهپیمایی روز قدس در مسجد جامع شهر برگزار گردد.

در ضمن راهپیمایی روز قدس ساعت ۱۱ صبح روز جمعه  مورخ ۹۱/۰۵/۲۷ از مقابل مسجد جامع سامن شروع و قبل ار نماز جمعه در همین مکان پایان پذیرد.

 

تشریح کامل مراسم به نقل از خبرگزاری ایرنا در ادامه مطلب

به گزارش ایرنا امام جمعه موقت ملایر شامگاه پنجشنبه در آیین معارفه اولین امام جمعه شهر سامن گفت: برپایی نخستین نماز جمعه در شهر سامن و تقارن آن با روز قدس، افتخاری بزرگ برای مردم این شهر است.

حجت الاسلام سید’حسن فاضلیان’ افزود: همانگونه که امام راحل در ۳۳ سال پیش با استعانت از نماز روز قدس را نامگذاری کرد، شما نیز با استعانت از نماز و شرکت در صفوف دشمن شکن نماز جمعه، تجلی حضور خود را در راهپیمایی روز قدس به نمایش بگذارید.

وی تصریح کرد: برپایی این نماز جمعه، به طور حتم طلیعه ای برای حضور بیشتر مردم در راهپیمایی روز قدس است.

فاضلیان یادآور شد: با توجه به اینکه سابقه شهر سامن بیشتر از سایر شهرهای استان است، نیاز قطعی به امام جمعه داشت که این امر امروز با پیگیری نماینده ولی فقیه در استان محقق شد و در کنار آن شهرهای دیگر ملایر چون’علی آباد’ و ‘اسلام آباد’ نیز نیاز به برپایی نماز جمعه دارند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر نیز برپایی نماز جمعه در شهر سامن را یکی از خواسته های بر حق مردم عنوان کرد و گفت: حجت الاسلام’طباطبایی’ به عنوان نخستین امام جمعه این شهر، یکی از روحانیون مورد اعتماد مردم سامن است.

‘حسن خیریانپور’ بیان داشت: همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس، مردم باید با حضور در نماز جمعه این شهر، به ندای رهبری لبیک گفته و یکبار دیگر حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کنند.

وی ادامه داد: ملایر با اتحاد، وفاق و همدلی مجموعه شهرستان، امروز در همه ابعاد از یک توسعه متوازن برخوردار است.

خیریانپور افزود: در مسایل دینی و فرهنگی نیز اعتبارات مناسبی اختصاص یافته و هم اکنون تراز ملایر در بین شهرستان های استان و همجوار در تمامی ابعاد ارتقاء یافته است.

وی در این رابطه از اختصاص شش میلیارد ریال اعتبار برای حوزه علمیه برادران ملایر، یک میلیارد ریال برای حوزه های علمیه خواهران ملایر و برادران سامن، ۹۰۰ میلیون ریال برای مصلی ملایر، یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برای مساجد و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای خانه های عالم این شهرستان خبر داد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز نماز جمعه را یک نماز الهی و سیاسی دانست و گفت: برپایی نخستین نماز جمعه در شهر سامن، نفطه عطفی برای حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس است.

‘احمد آریایی نژاد’ به قدمت ۵۳ ساله شهرداری سامن اشاره کرد و افزود: بر این اساس برپایی نماز جمعه در شهر سامن باید زودتر از سایر شهرهای استان انجام می شد.

امام جمعه جدید شهر سامن نیز اظهار داشت: این امر وظیفه و مسوولیت ما را در قبال مردم بسیار سنگین تر می کند.

حجت الاسلام سید’حسین طباطبایی’ خواستار کمک و مساعدت مردم و شرکت منسجم آنان در نماز جمعه و آیین های مذهبی، سیاسی و عبادی این شهر شد.

در این آیین حجت الاسلام سید’حسین طباطبایی’ با حکم رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به عنوان نخستین امام جمعه شهر سامن معرفی شد و با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان، نماز عشاء به امامت امام جمعه سامن در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

گفتنی است بعد از شهرهای ملایر و ازندریان، سامن سومین شهر این شهرستان است که نماز جمعه در آن اقامه می شود.

 

ملایر – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: تمام عبادت ها، سیاستگذاری ها و کارهای خیر، به برکت نماز جمعه معنا و مفهوم پیدا می کند.

به گزارش ایرنا آیت الله’غیاث الدین طه محمدی’ شامگاه پنجشنبه در آیین معارفه نخستین امام جمعه شهر سامن ملایر افزود: نماز جمعه هسته مرکزی کارهای خیر مسلمانان است.

وی تصریح کرد: انتظار مقام معظم رهبری این است که مردم با تفکر، ایثار و جهاد در نماز جمعه حضور یافته و کمک کنند نماز جمعه یک نماز باشکوه باشد.

آیت الله محمدی بیان داشت: امام راحل دو یادگار ارزشمند روز جهانی قدس و نماز جمعه را برای مسلمانان به یادگار گذاشت که به نعمت رهبر کبیر انقلاب، هزاران دستاورد در این کشور وجود دارد.

امام جمعه همدان ادامه داد: طبق فرموده های امام راحل، اگر انقلاب ما به جز همین نماز جمعه هیچ دستاوردی نداشت، پس این برای ما بس است.

آیت الله محمدی خاطرنشان کرد: بر این اساس، نماز جمعه در بعد سیاسی، عبادی، اجتماعی، اخلاقی، مبارزاتی و اتحاد و وحدت جامعه سازنده و آموزنده است.

وی در ادامه نماز جمعه شهر سامن را یکی از دغدغه های خود دانست و گفت: یکی از خواسته های ما این بود که امام جمعه سامن از خود این شهر انتخاب شود.

وی بیان داشت: بر این اساس، حجت الاسلام’حسین طباطبایی’ فرزند شادروان’طباطبایی’ که سال ها عمر خود را راه خدمت به این شهر گذاشت، به عنوان امام جمعه این شهر معرفی و راه پدرش را ادامه خواهد داد.

امام جمعه همدان یادآور شد: در حال حاضر نیز شهرهایی چون’علی آباد’ ملایر،’سردرود’ رزن و چند شهر دیگر در اولویت معرفی امام جمعه هستند.

آیت الله محمدی خواستار فراهم کردن وسیله ایاب و ذهاب و امکانات لازم توسط شهرداری سامن برای حضور گسترده مردم بخش و شهر سامن در نماز جمعه شد.

از این مطلب بازدید کنید

خطبه های نماز جمعه سامن

نماز جمعه این هفته توسط امام جمعه محترم حضرت حجه الاسلام والمسلمین طبا طبائی با …

۴ نظرات

 1. انتصاب حاج آقا طباطبایی رو به امامت جمعه به همه همشهریان تبریک میگم.
  آفرین دکتر آریایی! ما به شهامتت افتخار میکنیم. تو زبان گوییای همشهریاتی دلاور

 2. سلام

  اقای بشری ما هم خوشحالیم که شهرمون جنبه های شهر بودن را دارا شده اما فکر کنم وظیفه نماینده مجلس قانون گذاری و بعد نظارته و فکر نمی کنم انتخاب امام جمعه یا برگزاری نماز جمعه افتخاری حساب بشه برای نماینده مجلس
  سایت خوبی داری ولی از همین حالا طوری مطلب نذار که فکر کنیم به جایی وابسته ای
  من که میشناسمت و میدونم نیتت خیره و کاملا هم مستقلی
  پس خواهشا انتقاد منو بپذیر

 3. سلام حسین جان. با تشکر
  ما توی این سایت حقیقت مطالب و اخباری که اتفاق میافته انتشار میدیم. هدف اصلی هم اینه که بشه از طریق این سایت سامن رو به جاهای دیگه معرفی کنیم. اینجا نه سایت سیاسی هست نه سایت خبری و نه چیز دیگه.

 4. حسین آقا! انگار دچار توهم شدی برادر! کجای متن ذکر شده نوشته که انتصاب امام جمعه کار نماینده مجلس بوده؟؟؟!!! این جور که پیداست چیز دیگه ای باعث شده که شما اینقدر عصبانی بشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت ریاضی را کامل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.